Rubin 2 Kazan
- Squad size: 23
- Average age: 20.9
- Foreigners: 0 %
- National team players: 0
- Stadium: Trudovye Rezervy 0 Seats
- Current transfer record: +-0
Info
Game plan
Record 2. Division B 2024
Matches | Wins | Draws | Losses | ø pts | Goals | ø spectators | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Home record | 3 | 1 | 1 | 1 | 1.33 | 3:3 | 589 |
Away record | 3 | 3 | - | - | 3.00 | 6:1 | 151 |
Overall balance | 6 | 4 | 1 | 1 | 2.17 | 9:4 | 370 |
2. Division B
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sat Apr 13, 2024 | 2:00 PM | A | Orenburg-2 | ? | 222 | 1:3 | ||
2 | Sat Apr 20, 2024 | 2:00 PM | H | Lada Togliatti | ? | 340 | 2:1 | ||
3 | Sat Apr 27, 2024 | 1:00 PM | A | Volna Kovernino | ? | 231 | 0:2 | ||
4 | Sun May 5, 2024 | 4:00 PM | H | Sokol Kazan | ? | 1.295 | 0:1 | ||
5 | Sat May 11, 2024 | 2:00 PM | A | Nosta | ? | 0:1 | |||
6 | Sat May 18, 2024 | 2:00 PM | H | Dinamo Barnaul | ? | 132 | 1:1 | ||
7 | Sat May 25, 2024 | 12:00 PM | A | Pari NN 2 | -:- |
Second League Division B Gruppe 4 (-2023)
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sun Jul 16, 2023 | 6:00 PM | H | (3.) | Ural 2 (5.) | 4-3-1-2 | 2.153 | 1:1 | |
3 | Sat Jul 29, 2023 | 4:00 PM | H | (6.) | Orenburg-2 (7.) | 4-3-1-2 | 826 | 2:2 | |
4 | Sun Aug 6, 2023 | 4:00 PM | H | (6.) | Nosta (4.) | 4-3-1-2 | 950 | 0:0 | |
5 | Sun Aug 13, 2023 | 2:00 PM | A | (6.) | Torpedo Miass (2.) | 4-3-1-2 | 600 | 4:0 | |
6 | Sat Aug 19, 2023 | 12:00 PM | H | (8.) | Dinamo Barnaul (3.) | 4-3-2-1 | 427 | 1:1 | |
7 | Sun Aug 27, 2023 | 2:00 PM | A | (8.) | Uralets-TS (6.) | 4-3-2-1 | 1.100 | 0:1 | |
8 | Sun Sep 3, 2023 | 4:00 PM | H | (7.) | Khimik-August (2.) | 4-3-2-1 | 358 | 0:2 | |
9 | Sat Sep 9, 2023 | 3:00 PM | A | (7.) | Akron-2 (9.) | 4-3-1-2 | 120 | 0:2 | |
11 | Sat Sep 23, 2023 | 3:00 PM | A | (6.) | Orenburg-2 (5.) | 4-3-1-2 | 132 | 0:1 | |
12 | Sun Oct 1, 2023 | 11:00 AM | A | (5.) | Nosta (4.) | 4-3-1-2 | 270 | 0:2 | |
13 | Sun Oct 8, 2023 | 1:00 PM | H | (3.) | Torpedo Miass (1.) | 4-3-1-2 | 272 | 1:2 | |
14 | Sat Oct 14, 2023 | 10:00 AM | A | (4.) | Dinamo Barnaul (7.) | 4-3-1-2 | 700 | 0:1 | |
15 | Sun Oct 22, 2023 | 1:00 PM | H | (4.) | Uralets-TS (6.) | 4-3-1-2 | 251 | 1:0 | |
16 | Sun Oct 29, 2023 | 12:00 PM | A | (4.) | Khimik-August (2.) | 4-3-2-1 | 475 | 1:0 | |
17 | Sun Nov 5, 2023 | 12:00 PM | H | (4.) | Akron-2 (9.) | 4-3-1-2 | 196 | 1:0 | |
18 | Sun Nov 12, 2023 | 9:00 AM | A | (3.) | Ural 2 (5.) | 4-3-1-2 | 264 | 1:1 |
Table section 2. Division B 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Kirov | 6 | 10 | 16 | |
2 | Amkar Perm | 6 | 7 | 15 | |
3 | Rubin 2 | 6 | 5 | 13 | |
4 | Sokol Kazan | 6 | 3 | 12 | |
5 | Ural 2 | 6 | 4 | 11 | |
6 | KS 2 Samara | 6 | 1 | 8 | |
7 | Orenburg-2 | 6 | -3 | 7 |